+90 507 833 20 26

+90 232 421 78 32

info@ashinarecords.com

ALSANCAK MH. 1472 SOK.

NO: 46 İZMİT İŞ HANI D: 302 KONAK İZMİR, TÜRKİYE

YİĞİT ŞENYILDIZ

 

2010 yılında Eskişehir'de yerel bir sanat okulunda müzik hayatına davul ile başlayan Yiğit Şenyıldız, kariyerine rock ve metal müzik ile giriş yapmıştır.

 

Davul tekniğinde profesyonelleşmek ve eğitim hayatı için İzmir'e taşınıp Türkiye'nin en saygın jazz davul virtüözlerinden Emre Kartari ve Ayhan Öztoplu'dan eğitim almıştır. Bu sanatçılar Şenyıldız'ın teknik ve müzikal gelişiminde önemli bir yere sahiptir.

 

Bu sanatçılarla tanıştıktan sonra afro, latin, cuba ve jazz müziğine ilgi duymaya başlamış ve bu yönde müzikalitesini şekillendirmiştir. Şu zamana kadar birçok amatör, yarı profesyonel ve profesyonel gruplarla sahne tecrübesi edinmiştir. Türkiye'nin önde gelen rock grupları Mor ve Ötesi, Pentagram, Kurban, Melis Danişment, Şebnem Ferah ve daha bir çok müzisyenle aynı sahne tecrübesini paylaşmıştır.

 

Türkiye'nin büyük festivallerinde sahne almanın yanı sıra Zeytinli Rock Festivali, Kuşadası Gençlik Festivali gibi birçok festivallerde organizatör görevi de üstlenmiştir. Bunu dışında bir çok yerel üniversite ve müzik topluluk dernekleriyle birlikte çalışıp müzikal organizasyonlarda bulunmuştur. Hala çalışmakta olduğu proje grupları bulunmaktadır. 7 yıllık müzik kariyerinin 5 yılında eğitmenlik yapmıştır. Hala müzik sanat merkezlerinde ve kendi davul stüdyosunda eğitmenlik yapıp müzisyenler yetiştirmeye devam etmektedir.

© 2018