+90 507 833 20 26

+90 232 421 78 32

info@ashinarecords.com

ALSANCAK MH. 1472 SOK.

NO: 46 İZMİT İŞ HANI D: 302 KONAK İZMİR, TÜRKİYE

MERTCAN AKYAR

 

2005 yılında müzik hayatına Şanlıurfa’nın küçük bir ilçesinde yerel okul korosunda başlamıştır. İl ve ilçe bazında çeşitli etkinliklerde yer alıp, ödüller almıştır. Müzikle tanışması ile içinde doğan enstürman çalma arayışı onu 2006 yılında gitarla tanıştırmıştır.Yaşadığı ilçenin kısıtlı imkanları ile klasik gitar ile tanışmış olup o dönemki müzik öğretmeninin de desteğiyle gitar çalmasını öğrenmiştir.

 

    2008 yılında İzmir’e taşınmasıyla, müzik kariyerinin temelleri elektrik gitar ile tanışmasıyla birlikte atılmıştır. İlk bir sene evde kendi imkanlarıyla kendini geliştirdikten sonra birden kendisini İzmir Gitar Klübü bünyesinde bulmuştur. İki yıl İzmir Gitar Klübü bünyesinde bulunduktan sonra çeşitli yerel gruplarla çalmış ve o dönemin barlarında sahne almıştır. Aynı zamanda daha 18 yaşına yeni basmasıyla beraber ekipman araştırma şevki onu çeşitli yerel organizasyonların içinde sahne amirliği ve backline sorumlısu olarak bulunmasına sebebiyet vermiştir. O dönem İzmir içerisinde gerçekleşen çeşitli festivallerde sahne amiri olarak görev yapmıştır.

 

   2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’ni kazanmasıyla birlikte müzik aşkı daha çok alevlenmiştir.Arkadaşlarıyla birlikte kurduğu gruplarla birlikte defalarca hem İzmir'de hem şehir dışı sahne almıştır. Müzikal birikiminin üstüne sahne tecrübesi de eklenince kendi müzikal yeterliliğini kanıtlayıp çeşitli sanat merkezlerinde ve özel olarak gitar derslerine başlamıştır ve hala devam etmektedir. Ayrıca şu anda  İzmir ve İstanbul’da çeşitli metal gruplarında çalmaktadır.

 

  2016 yılında İzmir Attack oluşumunun kuruluşunda bulunup.Halen İzmir Attack bünyesinde çeşitli uluslararası grupların katıldığı konserlerde sahne amirliği yapmaktadır.

© 2018